Европейски Социален Фонд 2007 – 2013
Република България Оперативна програма “Развитие на човешките ресурси” АГЕНЦИЯ ЗА СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ Бюджетна линия: BG051PO001-5.2.03 ЕВРОПЕЙСКИ СОЦИАЛЕН ФОНД (ЕСФ) ЕСФ е един от основните структурни фондове на ЕС. Те предоставят финансова подкрепа за икономическо и социално развитие на по-бедните европейски страни и региони, за да могат да се справят с изискванията на общия пазар и да догонят стандартите на по-напредналите страни в съюза. ЕСФ е създаден за да подкрепи държавите-членки и техните политики за развитие на човешките ресурси, постигане на пълна трудова заетост, насърчаване на образованието и обучението, подобряване на конкурентноспособността и професионалната мобилност на заетите лица. През периода 2007-2013г. ЕСФ ще се фокусира върху финансиране на политики, целящи повишаване на адаптивността на заетите лица и предприятията, подобряване на достъпа до пазара на труда и засилване на социалното включване на хората в неравностойно положение и насърчаване на партньорството и равния достъп за двата пола. СХЕМА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА БЕЗВЪЗМЕЗДНА ФИНАНСОВА ПОМОЩ "ЗА ПО- ДОБРО БЪДЕЩЕ НА ДЕЦАТА" Общи цели:
Общ бюджет на схемата за безвъзмездна финансова помощ за периода на нейната реализация 2008 –2011 г. Компонент 1: Подкрепа за предоставяне на алтернативни услуги за деца и младежи, настанени в ДМСГД и ДДЛРГ - 9 779 150 лв. Компонент 2: Подкрепа за предоставяне на алтернативни услуги за деца и младежи, настанени в Домове за деца с физически увреждания и Домове за деца с умствена изостаналост - 5 867 490 лв. Компонент 3: Подкрепа за социално включване на деца и младежи, напускащи специализирани институции - 3 911 660 лв. Размер на безвъзмездната финансова помощ: Минимален за един проект - 78 233 лева Максимален за един проект - 293 375 лева.
|
Tози документ е създаден с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд. Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от сдружение ЦОПСИ и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Договарящия орган |